قصر تور مرجع تور ارزان داخلی و خارجی و تورهای لحظه آخری
تورهای لحظه آخری
02122360894-8
نمایش فیلترها
تورهای ویژه
1398/10/06 تا 1398/10/13
1398/01/16 تا 1398/01/28
1398/01/16 تا 1398/01/28

جاذبه های گردشگری چین

چین دومین کشور بزرگ جهان از نظر وسعت خشکی است و با ۱۴ کشور مرز زمینی دارد. در گوشه گوشه این سرزمین وسیع، آثاری به جا مانده از دوران کهن وجود دارد که علاقمندان به تاریخ را به این کشور می کشانند. البته جاذبه های گردشگری چین به آثار تاریخی ختم نمی شود؛ طبیعت و مدرنیته در چین نیز از عوامل جذب توریست به این کشور هستند؛ به گونه ای که تور چین به عنوان یکی از پطرفدارترین تورهای تفریحی دنیا شناخته می شود. سالانه هزاران نفر برای بازدید از جاذبه های گردشگری چین اعم از تاریخی، طبیعی و مدرن به این کشور سفر می کنند. در کشور ما نیز سالانه افراد زیادی به قصد بازدید از جاذبه های گردشگری چین، کار یا تحصیل به شهرهای بزرگ چین مانند گوانجو و شانگهای سفر می کنند. به همین دلیل ما هم قصد داریم که این مطلب را به معرفی جاذبه های گردشگری چین اختصاص دهیم. در ادامه ابتدا با جاذبه های گردشگری شانگهای آشنا می شویم؛ سپس اطلاعاتی در مورد جاذبه های گردشگری گوانجو کسب می کنیم؛ در بخش بعد با جاذبه های طبیعت چین آشنا خواهیم شد و در پایان به بحث جذاب خرید در چین خواهیم پرداخت.

 

جاذبه های گردشگری شانگهای

جاذبه های گردشگری شانگهای

تعدادی بیشماری از جاذبه های گردشگری چین را می توانید در شانگهای پیدا کنید. شانگهای یکی از بزرگترین بنادر چین و جهان است. پس می توان از تفریحات ساحلی به عنوان اولین جاذبه های گردشگری شانگهای نام برد. علاوه بر این شانگهای مجموعه ای عظیم از آثار تاریخی، مدرن، معابد و... را در خود جای داده است. معبد سنگ یشمی بودا یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری شانگهای است. بنای معبد در سال ۱۹۲۸ ساخته شده و به سه تالار و دو حیاط تقسیم می شود. خیره کننده ترین ویژگی معبد سنگ یشمی بودا، دو مجسمه بودا است که با استفاده از سنگ یشم ساخته شده اند. این دو مجسمه سوغات برمه هستند. یکی از مجسمه ها سفید رنگ است و بیش از دو متر ارتفاع دارد. یکی دیگر از بخش های جذاب معبد سنگ یشمی بودا، تالار سحرانگیز است. در این تالار هجده مجسمه ااز لوهان و سه مجسمه از بودا در سنین متفاوت نگه داری می شود.

  • معبو لونگ هوا

معبو لونگ هوا یکی دیگر از معابدی است که در لیست جاذبه های گردشگری شانگهای قرار می گیرد. معبد لونگ هوا واقع در جنوب شرقی شانگهای یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری چین است. قدمت لونگ هوا به سال ۲۴۲ پس از میلاد برمی گردد. معبد لونگ هوا ۴۴ متر ارتفاع دارد و با استفاده از چوب و آجر ساخته شده است. تزئین نمای معبد با ۵۰۰ مجسمه بودای لوهان طلایی رنگ، شکوه خاصی به معبد بخشیده است. ناقوس قدیمی معبد نیز شگفت انگیز است. این ناقوس ۲ متر ارتفاع و ۵ تن وزن دارد و هنوز هم گاهی مورد استفاده قرار می گیرد. در معبد لونگ هوا، کتاب خانه ای از دست نوشته های قدیمی و کتاب های خطی وجود دارد.

  • موزه شانگهای

موزه شانگهای به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شانگهای و موزه های چین شناخته می شود. موزه شانگهای در سال ۱۹۵۲ افتتاح شد و به نگه داری آثار کلاسیک چین اختصاص دارد. بنای موزه شانگهای خود نقش یک اثر هنری شگرف را ایفا می کند. بام این بنای ۴ طبقه دایره ای شکل و پایه آن مربعی است. طرح بنا از سنن چینی الهام شده است. ضمنا در موزه شانگهای، نمایشگاه آثار اقلیت های چینی، آثار برنز و سرامیکی متعلق به ماقبل تاریخ و نقاشی های مرکب برگزار می شود.

آنچه گفته شد فقط تعدادی کمی از جاذبه های گردشگری شانگهای است. برج مروارید شرق، باغ یو، تفرجگاه بوند، جاده نانجینگ، میدان مردم، منطقه تیان زیفانگ و موزه هنر از دیگر جاذبه های گردشگری شانگهای هستند. حالا اجازه دهید کمی هم با جاذبه های گردشگری چین واقع در گوانجو آشنا شویم.

 

جاذبه های گردشگری گوانجو

جاذبه های گردشگری گوانجو

گوانجو یکی از شهرهای پرجمعیت چین است که در دلتای رود مروارید استو قرار دارد. در گوانجو می توانید خلاصه ای از چین را ببینید. یکی از برترین جاذبه های گردشگری گوانجو، برج تلویزیونی کانتون است. ارتفاع برج کانتون ۴۵۹ متر است و با احتساب طول آنتن برج به ۶۰۰ متر هم می رسد. برج کانتون دومین برج رادیویی بلند دنیا است. نمای برج به حدی زیبا و ظریف طراحی شده که به برج کمر باریک نیز شهرت دارد. عرشه دید برج در ارتفاع ۴۸۸ متری قرار دارد و در واقع بلندترین عرشه دید دنیا بشمار می رود. در عرشه برج کانتون می توانید نمایی سحرانگیز از گوانجو را ببینید.

برخلاف کانتون که یکی از نمادهای مدرنیته گوانجو است؛ کلیسای جامع قلب مقدس در دل بافت قدیمی شهر قرار گرفته است. کلیسای جامع قلب مقدس به کلیسای نوتردام شرق معروف است. جالب است بدانید که پروسه ساخت این کلیسا بیش از ۲۵ سال به طول انجامید. در واقع چون کارگران چینی و مهندسین فرانسوی قادر به برقراری ارتباط با هم نبودند؛ سنگ های گرانیت مورداستفاده باید از هنگ کنگ به گوانجو آورده می شدند و کارگران چینی تا آن زمان بنای کلیسایی را از نزدیک ندیده بودند؛ پروژه ساخت کلیسای جامع قلب مقدس به کندی پیش رفت.

علاوه بر اینها، شانگهای دارای جاذبه های متعدد دیگری نظیر موزه هنر عامه گوانگ دانگ، باغ گیاه شناسی جنوب چین، پارک ون هوآ، پارک سافاری زیانگ جیانگ، بهشت چایم لانگ، کوه بایون، تالار موسیقی زینگ های و... هست. در واقع اگر با تور گوانجو سفر کنید برای بازدید از تمام جاذبه های گردشگری گوانجو وقت کم خواهید آورد.

اما همانطور که در ابتدا گفتیم طبیعت چین نیز در ردیف جاذبه های گردشگری چین قرار دارد. در ادامه با جاذبه های طبیعت چین آشنا می شویم.

 

جاذبه های طبیعت چین

جاذبه های طبیعت چین

چین کشوری وسیع است که در سواحل حاصلخیز رود زرد قرار دارد. به همین دلیل از طبیعتی شگفت انگیز بهره می برد. جاذبه های طبیعت چین به تنهایی می توانند گردشگران زیادی را به این کشور بکشانند. آبشار هئوآنگ گوژو یکی از جاذبه های طبیعت چین و در واقع یکی از جاذبه های گردشگری چین است. آبشار هئوآنگ گوژو با ۶۶ متر ارتفاع و ۳۰ متر عرض، بزرگترین آبشار چین و یکی از ۶ آبشار زیبای چین است. در کنار آبشار هئوآنگ گوژو، ۱۷ آبشار دیگر نیز وجود دارد. یعنی این مجموعه شامل ۱۸ آبشار است که در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.

دریاچه نامتسو یکی دیگر از جاذبه های طبیعت چین است که در ۶۰ کیلومتری مرکز استان تبت قرار دارد. دریاچه نامتسو که دریاچه نام نیز نامیده می شود؛ مرتع ترین دریاچه نمکی جهان و بزرگترین دریاچه نمکی تبت است؛ به گونه ای که برای اینکه یک دور اطراف آن را بچرخید به بیش از ۱۰ روز زمان نیاز خواهید داشت. دریاچه نامتسو در تبت مقدس شمرده می شود. میانگین و حداکثر عمق نامتسو به ترتیب ۳۳ و ۱۲۵ متر است.

به طور کلی باید بگوییم که لیست جاذبه های طبیعت چین تمامی ندارد. در این بین می توانیم از کوه کومولانگما، بیابان تکله مکان و... نیز نام ببریم. اما علاوه بر اینها، مراکز خرید هم بخشی از جاذبه های گردشگری چین را تشکیل می دهند. به همین دلیل در بخش پایانی به بحث پرطرفدار مراکز خرید چین می پردازیم.

 

مراکز خرید چین

مراکز خرید چین

بدون شک مراکز خرید چین در ردیف برترین جاذبه های گردشگری چین قرار دارند. در واقع چین به دلیل عرضه اجناس نسبتا ارزان قیمت، جایگاه ویژه ای بین علاقه مندان به بحث خرید دارد. فرقی نمی کند که به کدام نقطه چین سفر کنید؛ در هر حال جذب مراکز خرید چین خواهید شد. در تمام شهرهای چین، مراکز خرید متعددی رل پیدا خواهید کرد. در زین مراکز خرید چین که شهرت جهانی دارند می توانیم به مراکز خرید سوپربند، شین کنگ، گرند کانال ماکائو، پلازا، سولانا و سی مال اشاره کنیم.

در پایان باید بگوییم که مجموعه جاذبه های گردشگری چین هیچ کم و کاستی ندارد و هر سلیقه ای را راضی خواهند کرد. اگر قصد سفر دارید؛ تور های چین قصر تور می تواند گزینه ایده آلی برای شما باشد.

نظرات کاربران