قصر تور مرجع تور ارزان داخلی و خارجی و تورهای لحظه آخری
تورهای لحظه آخری
02122360894-8
نمایش فیلترها
تورهای ویژه
4 شب 5 روز
زاگرس
1398/02/17 تا 1398/02/20
1398/01/16 تا 1398/01/28
1398/01/16 تا 1398/01/28

خوشمزه ترین غذاهای ترکیه

ترکیه سالانه پذیرای هزاران توریست از نقاط مختلف دنیا است. عده ای برای بازدید از آثار تاریخی، گروهی برای گذراندن تعطیلات در سواحل شگفت انگیز و بعضی از افراد هم برای خرید در ترکیه به این کشور سفر می کنند. صرفنظر از انگیزه افراد از سفر به ترکیه، غذاهای محلی و خوشمزه ترکیه همه را وسوسه می کند. اگر قبلا به ترکیه سفر کرده باشید پس به احتمال فراوان با خوشمزه ترین غذاهای ترکیه آشنا هستید اما اگر هنوز موفق به چشیدن طعم خوشمزه ترین غذاهای ترکیه نشده اید؛ این مطلب قصر تور را بخوانید. امروز می خواهیم خوشمزه ترین غذاهای ترکیه را معرفی کنیم.

 

غذاهای ترکیه

غذاهای محلی ترکیه

بدون شک خوشمزه ترین غذاهای ترکیه را در منوی غذاهای محلی ترکیه پیدا می کنید. البته در رستوران های ترکیه علاوه بر غذاهای محلی ترکیه، غذاهای محلی نیز سرو می شوند. اما توصیه می کنیم که لذت چشیدن غذاهای محلی ترکیه را از دست ندهید. در ادامه با تعدادی از غذاهای محلی ترکیه آشنا می شویم.

  • کوفته

کوفته یکی از خوشمزه ترین غذاهای ترکیه است که با استفاده از گوشت چرخ کرده گوسفند یا گوساله تهیه می شود. گوشت چرخ کرده را به صورت گلوله گلوله درآورده و وسط آن را با آلو ترش یا زرشک پر می کنند و بعد یا با آب می پزند و یا سرخ می کنند.

  • مانتی

مانتی نیز مانند کوفته با استفاده از گوشت چرخ کرده گوسفند یا گوساله پخته می شود. البته علاوه بر گوشت از آرد، تخم مرغ، پیاز و رب گوجه فرنگی نیز در طبخ مانتی استفاده می شود. طعم مانتی بسیار خاص است و پخت آن فقط از یک آشپز ترک حرفه ای برمی آید. در بین غذاهای محلی ترکیه، مانتی را فراموش نکنید.

  • دلمه

دلمه برگ مو یکی دیگر از خوشمزه ترین غذاهای ترکیه است که البته در ایران نیز پخته می شود. اما ترک ها، دلمه برگ مو را به صورت باریکتر و استوانه ای می پیچند و ادویه های خاصی به آن می زنند.

  • امام یا بادمجان شکم پر

امام یا بادمجان شکم پر، غذایی بسیار خوشمزه و محبوب در ترکیه است. برای طبخ امام اول بادمجان را سرخ کرده و بعد داخل آن را با برنج، گوشت چرخ کرده و بلغور پر می کنند. بدون شک امام یکی از خوشمزه ترین غذاهای ترکیه است.

  • ماهی

از آنجایی که ترکیه به دریای مدیترانه راه دارد؛ غذاهای دریایی مانند ماهی، خرچنگ، صدف و... در این کشور رایج هستند و به نوعی به عنوان غذاهای محلی ترکیه شناخته می شوند. یکی از خوش طعمترین ماهی های ترکیه، ماهی توان است. اگر با تور ترکیه سفر کردید؛ حتما غذاهای دریایی ترکیه را نیز امتحان کنید.

  • خوراک کنگر

خوراک کنگر یکی دیگر از خوشمزه ترین غذاهای ترکیه است که با استفاده از کنگر، باقالا، سبزیجات و لوبیا پخته می شود‌. بسته به ذائقه افراد در پخت خوراک کنگر می توان از ماهی هم استفاده کرد. در هر حال همه مواد با هم و به صورت آبدار پخته می شوند. اگر قصد سفر با تور آنتالیا را دارید و از طرفداران غذاهای نانی هستید؛ خوراک کنگر را تست کنید.

  • پیده

اگر اهل فست فود هستید حتما پیده را امتحان کنید. پیده نوعی پیتزای ترکی است که مانند پیتزاهای دیگر در طعم های مختلفی طبخ می شود. برای تهیه پیده، خمیر پیتزا را به صورت مربعی برش می دهند؛ مواد پیتزا را داخل آن می ریزند و لبه های خمیر را روی هم جمع می کنند.

  • پوره بادمجان

اگر در سفر با تور ترکیه به دنبال غذایی ساده و گیاهی هستید که در منوی خوشمزه ترین غذاهای ترکیه هم باشد؛ پوره بادمجان را به شما پیشنهاد می کنیم. برای پخت پوره بادمجان، بادمجان ها را کاملا پخته و بعد کوبیده یا چرخ می کنند. سپس مواد دیگری مانند لوبیا، نخود و ذرت را به بادمجان اضافه می کنند. در واقع پوره بادمجان بدون گوشت پخته می شود اما اگر طعم گوشت را هم دوست دارید می توان گوشت یا مرغ هم به این غذا اضافه کرد.

تا اینجا با غذاهای محلی ترکیه و خوشمزه ترین غذاهای ترکیه آشنا شدیم. اما اگر اهل پیش غذا هستید و می خواهید بدانید در ترکیه پیش غذاهای خاصی سرو می شود یا نه و اصطلاحا چیزی به اسم پیش غذای ترکیه داریم یا خیر در بخش پایانی نیز ما را همراهی کنید.

 

پیش غذای ترکیه

پیش غذای ترکیه

غذاهای محلی ترکیه بسیار خوشمزه هستند و مطمئن باشید که طعم غذاهای محلی ترکیه را تا مدت ها زیر دندان خود حس خواهید کرد. اما در این بین از پیش غذاهای ترکیه نیز غافل نشوید. ترک ها معمولا غذا را با سالادها و دسرهای خاصی سرو می کنند که امتحان آنها خالی از لطف نیست. در بین انواع پیش غذای ترکیه، سالاد سبزیجات و لوبیا چشم بلبلی و دسر سوتلاچ را فراموش نکنید. به طور خلاصه اگر با تور استانبول سفر کنید؛ لیست بلندبالایی از خوشمزه ترین غذاهای ترکیه و پیش غذاهای ترکیه در انتظار شما خواهند بود.

اخبار مرتبط
سفرهای لاکچری و معرفی برترین مقاصد تورهای لاکچری داخلی و خارجی
سفرهای لاکچری به بخشی لاینفک از زندگی مردم دنیای امروز تبدیل شده اند؛ به حدی که حالا تورها و سفرهای...
نظرات کاربران