قصر تور مرجع تور ارزان داخلی و خارجی و تورهای لحظه آخری
تورهای لحظه آخری
02122360894-8
نمایش فیلترها
تورهای ویژه
1398/10/06 تا 1398/10/13
1398/01/16 تا 1398/01/28
1398/01/16 تا 1398/01/28

جاذبه های گردشگری هند

بدون شک هند یکی از بهترین مقصدهای گردشگری در دنیا بشمار می رود. هند ترکیبی از مدرنیته و سنت است؛ این ترکیب را می توانید هم در بافت شهری هند و هم در جاذبه های گردشگری هند و حتی در رفتار مردم این کشور ببینید‌. بنابراین در هند دنیایی از شگفتی ها و زیبایی ها در انتظار مسافران تور هند است. اگر شما هم از طرفداران جاذبه های گردشگری هند هستید و می خواهید به زودی به این کشور سفر کنید با ما آژانس قصر تور شوید تا نگاهی به بعضی از جاذبه های گردشگری هند بیندازیم.

 

جاذبه های گردشگری هند

  • معبد میناکشی هند

بیشتر جاذبه های گردشگری هند عجیب و غریب به نظر می رسند. یکی از عجیب ترین این مراکز، معبد میناکشی است. معبد میناکشی در جنوب هند و در شهر ۲۵۰۰ ساله مادورای قرار دارد. معبد میناکشی اولین بار در قرن ششم ساخته شد اما بعدها در اثر حمله مسلمان ها تخریب گشت تا اینکه در قرن شانزدهم تحت بازسازی قرار گرفت. معبد میناکشی به قدری زیبا و خاص است که بین نامزدهای عجایب هفت گانه دنیا قرار گرفته بود. نمای معبد با مجسمه های رنگارنگی از خدایان هند تزئین شده است. در واقع معبد شامل ۱۲ برج است که مجسمه خدایان روی این برج ها جای گرفته اند. ارتفاع بلندترین برج معبد بیش از ۵۰ متر است.

  • معبد هارماندیر صاحب هند

یکی دیگر از محبوبترین معابد و جاذبه های گردشگری هند، معبد هارماندیر صاحب هند است که در امریتسار قرار دارد. زیبایی خارق العاده معبد هارماندیر تقریبا تمامی گردشگران تور هند را به امریتسار می کشاند. قسمت فوقانی معبد با طلا پوشیده شده است؛ در حالیکه قسمت پایینی معبد مزین به سنگ های مرمر می باشد؛ روی این سنگ ها نقاشی های متعددی از حیوانات و گل ها حکاکی شده است. جالب است بدانید که پوشش طلایی معبد هارماندیر باعث شده که این معبد در طول تاریخ بارها مورد حمله اقوام مختلف قرار بگیرد. البته بنای کنونی هارماندیر کاملا بازسازی شده و تحت مراقبت است. علاوه بر اینها در نزدیکی معبد هارماندیر، دریاچه ای زیبا وجود دارد که بعد از تماشای معبد می توانید از این دریاچه نیز دیدن کنید. فقط توجه داشته باشید که معبد هارماندیر، مقدسترین بنای قوم سیک محسوب می شود؛ بنابراین هنگام بازدید از آن آداب لازم را رعایت کنید.

  • کلیسای سن استفان

معابد تنها بناهای مذهبی نیستند که به عنوان بهترین جاذبه های گردشگری هند شناخته می شوند. هند دارای کلیساهای معروف و محبوبی نیز هست. یکی از این کلیساها، کلیسای سن استفان است. کلیسای سن استفان در قرن نوزدهم ساخته شد. این کلیسای زیبا در شهر اوتی و در ارتفاعات جاده کوهستانی میسوری قرار دارد. به همین دلیل از هر نقطه شهر که نگاه کنید؛ بنای کرمی رنگ سن استفان را خواهید دهید. همچنین از کنار کلیسای سن استفان می توانید شهر و مراتع سرسبز آن را تماشا کنید. فقط اینکه هنگام ورود به سن استفان احترام و سکوت را رعایت نمایید.

  • کلیسای مارگو گوا

کلیسای ماگو گوا یکی از قدیمی ترین و مقدس ترین جاذبه های گردشگری هند است که در شهر گوا قرار دارد. شهر گوا، شهری مملو از زیبایی و شگفتی است اما در این بین، کلیسای مارگو گوا جایگاه ویژه ای دارد. کلیسای مارگو گوا در سال ۱۵۶۴ ساخته شد اما در سال ۱۵۷۱ تخریب گشت تا اینکه دوباره در سال ۱۶۴۵ از نو بنا شد. نمای بیرونی کلیسا سفید رنگ است. رنگ سفید، شکوهی خاص به کلیسا بخشیده است‌. فضای داخلی کلیسا بسیار زیبا و مزین به گچ بری ها و کریستال های متعددی است.

  • موزه آلبرت هال

جاذبه های گردشگری هند به بناهای مذهبی ختم نمی شود. موزه های هند نیز بین گردشگران تور هند از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. یکی از این موزه ها، موزه آلبرت هال است‌. موزه آلبرت هال در سال ۱۸۷۶ در شهر جیپوتی ساخته شد. در این موزه هنر دست مردم هند اعم از تابلوهای نقاشی، مجسمه های ساخته شده از عاج، آثار تهیه شده با کریستال و... نگه داری می شوند. بنابراین با بازدید از موزه آلبرت هال به نوعی با فرهنگ مردم هند نیز آشنا خواهید شد. علاوه بر صنایع دستی، بعضی از آثار صنعتی نیز در موزه آلبرت هال نگه داری می شوند.

  • موزه ویکتوریا بمبئی

یکی دیگر از موزه هایی که در ردیف برترین جاذبه های گردشگری هند قرار می گیرد؛ موزه ویکتوریا بمبئی است. موزه ویکتوریا بمبئی که یکی از قدیمی ترین موزه های هند است؛ در سال ۱۸۵۵ ساخته شد اما درهای این موزه ۱۳ سال بعد به روی عموم مردم باز گشت. صنایع دستی مردم هند در موزه ویکتوریا بمبئی نگه داری می شوند. موزه ویکتوریا بخش عظیمی از شهرت خود را مدیون معماری خود است. معماری باشکوه و مجلل موزه کاملا به سبک هندی است. موزه ویکتوریا بین باغ های سرسبز مختلفی احاطه شده و در مجموع ۲۲ هکتار مساحت دارد.

  • قلعه آمبر

قلعه ها نیز جایگاه ویژه ای در بین جاذبه های گردشگری هند دارند. قلعه آمبر یکی از باشکوه ترین قلعه های هند است که در ۱۱ کیلومتری شهر جیپوتی قرار دارد. نام قلعه از اسم خدای آمبا گرفته شده است. معماری قلعه آمبر ترکیبی از معماری هندی، ایرانی و مغول است. در ساخت قلعه آمبر از ماسه قرمز و سنگ مرمر استفاده کرده اند. روی سنگ های مرمر استفاده شده می توانید نقاشی هایی نظیر دم ماهی، دم شیر، خرطوم فیل و عقرب را ببینید. همچنین در جای جای قلعه می توانید تابلوهایی را تماشا کنید که حاصل ذوق و قریحه هنرمندان ایرانی هستند.

در نزدیکی قلعه آمبر، قلعه دیگری تحت عنوان جایکار وجود دارد. این دو قلعه از طریق یک راه زیرزمینی به هم وصل می شوند. این راه زیرزمینی در زمان جنگ بسیار مفید بوده است.

  • آبشار دودهساگار

علاوه بر بناهای شگفت انگیز، هند از طبیعت بسیار زیبایی نیز بهره می برد. آبشار دودهساگار یکی از جاذبه های طبیعی هند است. آبشار دودهساگار در شهر گوا قرار دارد و از رود مندوی سرچشمه می گیرد. دودهساگار به معنای شیر سفید است و به دلیل آب سفیدی که با غرش از این آبشار فرو می ریزد با این نام خوانده می شود. ارتفاع و عرض آبشار دودهساگار به ترتیب ۳۰۰ و ۳۰ متر است. پوشش گیاهی اطراف آبشار، زیبایی خاصی به آن بخشیده است.

  • آب انبار چاند بائوری

آب انبار چاند بائوری یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری هند است که قدمت آن به قرن دهم برمی گردد. آب انبار چاند بائوری در راجستان قرار دارد. مردم راجستان به دلیل کم آبی تصمیم به حفر چاند بائوری گرفتند اما برای کاهش خطرات احتمالی، آب انبار را پلکانی و به شکل یک هرم وارونه حفر کردند. چاند بائوری شامل ۳۵۰۰ پله است که در دیواره های آن قرار دارند و امروزه به عنوان یکی از زیباترین پلکان جهان بازدید می شود.

اخبار مرتبط
سفرهای لاکچری و معرفی برترین مقاصد تورهای لاکچری داخلی و خارجی
سفرهای لاکچری به بخشی لاینفک از زندگی مردم دنیای امروز تبدیل شده اند؛ به حدی که حالا تورها و سفرهای...
نظرات کاربران