قصر تور مرجع تور ارزان داخلی و خارجی و تورهای لحظه آخری
تورهای لحظه آخری
02122360894-8
Alternate Text
لطفا صبر کنید ...
نمایش فیلترها
نوع تور
مدت اقامت
درجه هتل
ایر لاین
سرویس تور/هتل
تور داخلی
1398/01/28
تا
1398/01/16
1398/01/28
تا
1398/01/16
1398/01/28
تا
1398/01/16
1398/01/28
تا
1398/01/16
1398/01/28
تا
1398/01/16

تور داخلی

اگر شما هم می­خواهید پاسخ سوال­های خود را در مورد تور داخلی و این که اصلاً تور داخلی چیست؟ چه معنایی دارد، به چیزی اطلاق می­شود، به چه منظوری ایجاد شده است و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟ را به دست آورید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به پاسخ سوال­های فوق را در خصوص تورهای داخلی دست یابید.

چرا تور داخلی

تور به چه معناست؟

شما بارها و بارها از کلمه توریسم استفاده کرده­اید و بارها و بارها این کلمه به گوشتان خورده است. تقریباً نیز همه شما با مفهوم آن آشنا هستید و می­دانید که توریسم یعنی گردشگری. در واقع این کلمه از کلمه تور ( Tour ) به معنای دور زدن، گشتن، رفت و برگشت بین مبداء و مقصد گرفته شده است. در گذشته به گردشگران سیاح نیز توریسم گفته می­شد. منظور از کلمه داخلی نیز داخل مرزهای یک کشور است. با این اوصاف تور داخلی که از ترکیب دو کلمه تور و داخلی تشکیل شده است، گشتن داخل مرزهای یک کشور است. مجموعه فعالیت­هایی که در آن فرد یا افراد مکان عادی زندگی خود را به قصد سفر آن هم به مدت حداقل یک شب و حداکثر یک سال ترک می­کنند. سفری که نه با هدف کسب درآمد و اشتغال بلکه با هدف تفریح و سرگرمی و گذراندن اوقات فراغت صورت می­گیرد.

 

تور داخلی

چرا تور داخلی ایجاد شده است؟

که با معنای تور داخلی آشنا شدید بهتر است با علل ایجاد آن نیز آشنا شوید. در سال­های نه چندان دور افراد ثروتمند به منظور دیدن شاهکارهای هنری، یادگیری زبان­های جدید، آشنایی با فرهنگ­های مختلف و غذاهایی کشورهای دیگر به اقصی نقاط جهان سفر می­کردند. اما امروزه با افزایش سطح رفاه مردم و نیز با به وجود آمدن مکان­ هایی همچون آژانس­ های مسافرتی که برنامه­ هایی همانند تورهای داخلی را ایجاد کردند، امکان سفری با هزینه ­هایی کمتر و با کیفیتی بالاتر برای تمامی مردم فراهم شد و ما امروزه شاهد سفرهای بیشمار مردمانی از طبقات مختلف اجتماعی هستیم که هم از زیبایی و جذابیت سفرشان لذت می­برند و هم از کیفیت خدمات ارائه شده در این سفرها.

 

مزایای تور داخلی

استفاده از تور چه مزایایی دارد؟

اگر قصد سفر به مکانی را دارید می­توانید از تورها استفاده کنید، چرا که تورها دارای مزایایی بسیاری هستند که از جمله آنها می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سفر به صورت دسته جمعی

تورها چه تور داخلی و چه تور خارجی این امکان را برای شما فراهم می­آورند تا بتوانید به صورت دسته جمعی سفر کنید. در سفر دسته جمعی شما با افراد جدیدی آشنا می­شوید و دوستان جدیدی پیدا می­کنید. دوستانی که ممکن است بعد از سفر نیز همچنان با شما رابطه دوستی داشته و به دوستان قدیمی و وفادار شما تبدیل شوند. گاهی اوقات نیز در این سفرها پیش آمده است که ارتباط ایجاد شده بین دوستان منجر به ایجاد ارتباطات کاری، تجاری و حتی ازدواج شده است و موجبات خیر و شادی مسافران را فراهم آورده است.

 • آشنا شدن با مکان­های دیدنی و زیبا و کسب اطلاعات مفید پیرامون آنها

سفر با تور به علت این که کار تخصصی بسیاری از آژانس­ های مسافرتی است و از این رو آشنایی با انواع مکان­ها همچون مکان­های کمتر شناخته شده، مکان­های تاریخی قدیمی، مکان­های کشاورزی و ... را می­طلبد، این امکان را برای شما فراهم می­آورد تا به مکان­های جدیدی سفر کنید و اطلاعات مفید و ارزشمندی پیرامون آنها کسب نمایید.

 • سفری ایمن با خیالی آسوده برای مسافران

از آنجایی که تورها متعهد می­شوند کلیه اقدامات لازم برای داشتن سفری خوب و ایمن را انجام دهند، لذا استفاده از آنها می­تواند برای مسافران خیالی راحت و آسوده به ارمغان بیاورد. در سفر با استفاده از تور داخلی و تور خارجی هیچ مسافری دغدغه این که قرار است کجا اسکان یابد، چه غذایی درست نماید و ... را ندارد، لذا این نوع سفر برای او به سفری تبدیل می­شود که قرار است فقط خوش بگذراند و استراحت نماید. بنابراین اگر شما می­خواهید در سفر فقط و فقط خوش بگذرانید، از تور داخلی و تور خارجی برای سفر استفاده کنید.

 

تورها به چند دسته تقسیم می­شوند؟

تورها از لحاظ این که قرار است سفر در داخل کشور و یا خارج از آن انجام شود به دو دسته تور داخلی و تور خارجی تقسیم می­شوند. اما نوع دیگری از تقسیم بندی تورها وجود دارد که در آن تورها را به دو دسته تورهای بسته ( گروهی) و تورهای باز ( انفرادی) تقسیم می­کنند. در تورهای بسته و یا همان تورهای گروهی آژانس­های مسافرتی و هوایی برای تاریخ مشخص و معین با توجه به تعداد صندلی پرواز خریداری کرده، سپس گروه محدودی را ثبت نام می­نمایند و برای آنها برنامه سفر تنظیم می­کنند. در تورهای گروهی معمولاً تمام اعضای گروه از مبداء همراه با راهنمای تور به مقصد سفر کرده و با هم از سفر باز می­گردند. در تورهای باز معمولاً از دفاتر مسافرتی مختلف تورها خریداری شده و تمامی مسافران با پروازی که از قبل زمان آن مشخص شده به سوی مقصد حرکت می­کنند. برنامه سفر و راهنمای تور در این نوع تورها معمولاً در کشور مقصد تعیین می­شود. لازم به ذکر است تورهای بسته و تورهای باز هم به صورت تور داخلی و هم به صورت تور خارجی قابل انجام هستند.

 

انواع تورها

تورها چه تور داخلی و چه تور خارجی در انواع مختلفی همچون تور تفریحی، تور سیاحتی، تور زیارتی، تور فرهنگی، تور تجاری، تور هنری، تور ورزشی، تور آموزشی، تور نمایشگاهی، تور پزشکی و ... وجود دارند که شما بنا بر نیاز، سلیقه و یا میل خود می­توانید هر کدام را که با هدف و قصد شما همخوانی دارد، انتخاب کنید و از طریق آنها سفر راحت و بی­ دغدغه­ ای را تجربه کنید.

 

تورها چه خدماتی ارائه می­دهند؟

از جمله خدماتی که انواع تورها چه تور داخلی و چه تور خارجی ارائه می­دهند می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اخذ بلیط برای سفرهای داخلی و خارجی و نیز اخذ ویزا برای سفرهای خارجی
 • رزرو هتل
 • تهیه و تدوین برنامه سفر ( برنامه سفر شامل زمان سفر، مکان­هایی که قرار است از آنجا بازدید شود و ... می­باشد).
 • در اختیار قرار دادن راهنمای تور برای مسافران
 • بیمه مسافرتی
 • حمل و نقل مسافران از فرودگاه به هتل رزرو شده و بالعکس
 • گشت­های مشخص شده
 • و ...

 

چرا تور داخلی ؟

حال که با مفهوم تور، مزایای استفاده از تورها، خدماتی که تورها ارائه می­دهند، انواع تورها و نحوه تقسیم بندی آنها آشنا شدید، بهتر است به این موضوع بپردازیم که چرا استفاده از تور داخلی همیشه توصیه می­شود؟ و علت رواج یافتن تور داخلی در سال­های اخیر چه بوده است؟ از جمله دلایلی که استفاده از تور داخلی را در سال­های اخیر رواج داده است می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایران کشوری با تاریخی پربار و غنی و تمدنی کهن و دیرین

از جمله دلایلی که استفاده از تور داخلی را در سال­های اخیر در ایران رواج داده است، خود کشور عزیزمان ایران است. ایران سرزمینی با تاریخی پربار و غنی و تمدنی کهن و دیرین است، از این رو پر است از جاذبه­های تاریخی. سرزمینی چهار فصل با تنوع آب و هوایی گوناگون پس پر است از جاذبه ­های طبیعی، سرزمینی است با اعتقادات مذهبی فراوان که همواره با آغوش باز پذیرای انسان­های بزرگ و الهی همچون امام رضا و خواهر بزرگوارشان بوده است از این رو پر است از امامزاده­ها و مکان­های زیارتی، سرزمینی است با اقوام مختلف پس پر است از تنوع فرهنگی که باید سفر کرد و شناختشان و چیزهای زیادی از آنها یاد گرفت و تجربه­ های زیادی را به دست آورد. بنابراین تور داخلی چون می­تواند شما را با این سرزمین رنگارنگ آشنا نماید، استفاده از آن در سال­های اخیر رواج بسیاری یافته است.

 • ایرانگردی و ایران شناسی و تأثیر آن در شناخت هویت

هر فردی برای شناخت هویت خویش نیاز دارد که به گذشته خودش، ملتش و سرزمینش رجوع کند و این مهم حاصل نمی­شود جزء با ایرانگردی و در نتیجه آن ایرانشناسی. برای همین است که در سال­های اخیر مردم عزیز کشورمان ایران ترجیح می­دهند از تور داخلی استفاده نمایند تا ایران را بهتر بشناسند و طریق آن به شناخت دقیق­تری از هویت خود و ملتشان دست یابند.

 

تورهای مسافرتی داخلی کدام شهرها پرطرفدار هستند؟

از جمله تورهای داخلی تور کیش، تور مشهد، تور کرمانشاه، تور قشم، تور شیراز، تور جنگل ابر، تور گلاب گیری کاشان، تور همدان، تور کویر، تور نمک آبرود، تور یزد، تور قزوین، تور اصفهان، تور آب گرم سرعین، تور ارومیه، تور تبریز، تور سراب، محلات، تور تنگه واشی، تور گنبد، تور ماسوله، تور قلعه رودخان، تور کلاردشت، تور اسکی و تور سایر شهرهای دیگر می­باشد. اما از میان این تورها برخی از تورها در بین مردم بسیار پرطرفدار هستند که از جمله آنها می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

تور داخلی مشهد

مردم ایران ارادت خاصی به امام رضا دارند، در جشن­ها و اعیاد گوناگون به حضور ایشان می­رسند و عرض ادب می­کنند و شادی­ هایشان را با این امام بزرگوار سهیم می­شوند. در گیر و دار زندگیشان نیز به این امام بزرگوار رجوع کرده و باز شدن گره­شان را به دست این بزرگوار می­سپارند. از این رو تور مشهد یکی از پرطرفدارترین تورهای داخلی است که تقریباً در رتبه اول تورهای داخلی قرار دارد.

تور داخلی کیش

جزیره کیش با آن سواحل مرجانی زیبا، شهر زیرزمینی کاریز، کشتی یونانی، پارک دلفین، بوستان آهوان، نخلستان باغ بهشت، جزیره هندورابی، گذر هنرمندان، آب انبار، پارک ساحلی میرمهنا، روستای باغو، پارک ساحلی سیمرغ، خانه اعیانی، مجموعه آوای خلیج فارس، پلاژ و کلوب بانوان و ... مکانی بسیار مناسب برای گذراندن اوقات فراغت و دور شدن از روزمرگی­های زندگی است. بنابراین این تور داخلی نیز در بین مردم بسیار پرطرفدار است. مخصوصاً در بین کسانی که زندگی در شهرهای بزرگ و صنعتی بسیار خسته و کلافه­ شان کرده است.

تور داخلی شیراز

شیراز شهر حضرت شاهچراغ، شهر شعر و ادب فارسی و شهر سعدی و حافظ، شهر دروازه قرآن، شهر ارگ کریم خانی، شهر باغ عفیف آباد، شهر بازار وکیل، شهر نارنجستان قوام، شهر مسجد نصیرالملک، شهر تخت جمشید، شهر مدرسه خان، شهر موزه پارس، شهر موزه هفت تنان و شهر موزه هنر مشکین فام در بین اهالی ادب و هنر بسیار پرطرفدار است. لذا تور داخلی شیراز نیز یکی از تورهای داخلی پرطرفدار در بین مردم ایران است.

تور داخلی همدان

غار علیصدر، آرامگاه بوعلی سینا، حمام قلعه، گنجنامه، آرامگاه بابا طاهر و شهر لالجین با آن سفال­های بی­نظیرش از جمله عواملی هستند که تور همدان را نیز به یکی از تورهای داخلی پرطرفدار در بین مردم تبدیل کرده­اند.

تور داخلی تبریز

شهر تبریز نیز با آن موزه قاجارش، با آن باغ ائلی گلی زیبایش، با آن بازار مسقفش، با آن مسجد کبود بی­نظیرش و با آن خانه مشروطه خشتی، سنگی و آجریش نیز یکی از شهرهای زیبای ایران است که تور داخلی آن همواره مورد توجه مردم ایران قرار گرفته است.

تور داخلی اصفهان

میدان نقش جهان، عمارت عالی قاپو، مسجد شیخ لطف الله، مسجد امام، عمارت هشت بهشت، چهل ستون، مسجد جامع، منارجنبان، مدرسه چهار باغ، باغ پرندگان، آتشگاه، سی و سه پل، پل خواجو، کلیسای وانک، باغ گل­ها، قلعه سارویه و آکواریوم ناروژان از جمله مکان­های دیدنی هستند که دست در دست هم داده­اند تا تور اصفهان را نیز به یکی از پرطرفدارترین تورهای داخلی تبدیل نمایند.

تور داخلی قشم

جزیره زیبای قشم نیز پر است از جاذبه ­های طبیعی و گردشگری فراوان همچون دره ستارگان، جنگل­های حرا، تنگه چاه  کوه، دره تندیس­ها، جزیره ناز، جزیره هنگام، جزیره هرمز، سد گوران، روستای گوران و بندر لاف که این جزیره را به یکی از زیباترین جزایر تبدیل کرده­اند و تور آن را به یکی از محبوبترین تورهای داخلی.

 

بهترین زمان برای شرکت در تور داخلی شهرهای ایران چه زمانی است؟

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، ایران کشوری چهار فصل می­باشد و آب و هوای متنوعی دارد. در فصل بهار و تابستان مناطق شمالی و غربی ایران خنک­ تر از مناطق جنوبی آن هستند، لذا برای شرکت در تور داخلی پیشنهاد قصر تور شهرهای شمالی و غربی ایران با تورلحظه آخری فصول مناسبی می­باشند. در زمستان نیز مناطق جنوبی ایران آب و هوای گرم و دلپذیرتری دارند و لذا برای سفر در فصل زمستان گزینه مناسبی به شمار می­روند. با این حال در هر فصلی هر کدام از شهرهای ایران زیبایی خاص و منحصر به فرد خود را دارند، لذا برای تجربه سفری خاص و دلپذیر گزینه مناسبی به شمار می­روند.

نظرات کاربران